Хмарозорієнтовані технології – сьогодення сучасної школи


Організатор : Хівріч В.В., відділ освіти


Дата початку: 12.05


Дата завершення: 12.05


Час початку: 09:00


Час завершення: 16:00


Місце проведення заходу: Кушугумський НВК "Інтелект"


Опис :

З 2010 року у Кушугумському НВК «Інтелект» створено експериментальний клас за програмою «1 учень – 1 комп’ютер». Сьогодні ці діти завершують 4 клас, тож постає питання про методичне і організаційне забезпечення продовження педагогічного експерименту. 19 травня на базі Кушугумського НВК «Інтелект» відбувся обласний семінар-нарада з питання організації у закладі освіти умов для навчання учнів з використанням власних дивайсів та напрацювання методичних аспектів і контенту для створення хмарно зорієнтованого середовища під час вивчення української мови у 5 класі у 2015-2016 навчальному році. Участь у роботі семінару взяли начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької держадміністрації Хіврич В.В., кандидат філологічних наук, доцент ЗОІППО Корицька Г.Р,начальник відділу освіти, молоді та спорту Запорізького району Рогач Т. І., завідуюча МК відділу освіти Холод М.В.,методист відділу освіти Лапенкова Н.І., вчителі навчальних закладів Запорізької області (міста Мелітополь, Енергодар, представники закладів освіти Куйбишевського, Приазовського, Пологівського районів), вчителі української мови та літератури навчальних закладів міста Запоріжжя, вчителі Балабинського НВК «Престиж».

Куратори проекту Хіврич В.В.,Корицька Г.Р. під час своїх виступів зосередили увагу на необхідності продовження експерименту, особливостях методичної допомоги вчителям, які вже працюють за проектом, або планують долучитися до нього. За висловом учасниці семінару Ірини Подлєсної, хмарні технології стали не мрією, а сьогоденням, тому настільки важливо, щоб сучасний вчитель вмів використовувати усі здобутки педагогічної інноватики, зацікавлював дітей новими, нестандартними формами і видами роботи. Не менш важливу увагу приділили учасники семінару питанню розробки змістово якісного хмарно зорієнтованого контенту.

Директор НВК Апостолова Т.О. познайомила із технологією впровадження моделі навчання «1 учень – 1 комп’ютер», заступник директора з НВР Колесник Т.А. презентувала позитивні результати впровадження цього проекту.Учитель початкових класів А.С. Жмихова та вчитель англійської мови В.Г. Хвостенко провели для вчителів-учасників семінару майстер-класи, під час яких на практиці показали своє бачення застосування на уроці хмарно зорієнтованих технологій, використання учнями персональних дивайсів. Самі учні і їхні батьки також взяли участь в обговоренні і підкреслили позитивні результати запровадження експерименту не лише у засвоєнні навчального матеріалу, але й у плані виховання, комунікації на рівні дитина-вчитель-батьки.Учасники семінару відзначили високий рівень навчальних досягнень четвертокласників.

Упровадження хмарних технологій є новим напрямом у сфері комп’ютерних технологій та педагогічної інноватики, що має ряд переваг, зокрема, хмарні технології створюють можливість для безперервного навчання із підтримкою мобільних технологій та сервісів соціальних мереж і роблять сам процес навчання інтерактивним. Результати навчання учнів експериментального класу підтверджують ефективність їхнього застосування, тому з упевненістю можемо сказати, що продовження експерименту є доцільним. А отже у 5 класі вчителі будуть навчати учнів з використанням власних дивайсів та напрацювань методичних аспектів і контенту хмаро орієнтованого середовища.

/Files/images/oblasniy_semnar/IMG_1131.JPG/Files/images/oblasniy_semnar/100_4162.JPG/Files/images/oblasniy_semnar/1.jpg